Gran Robotseny 2018. Tots els participants van gaudir d’una gran jornada de promoció de la ciència i la tecnologia dissabte 9 de juny a Sant Celoni. Aquí teniu l’àlbum de fotos de la Robotseny 2018 de l’Ajuntament de Sant Celoni. El Centre de Recursos Pedagògics ha penjat més fotos a aquest enllaç.

La llista de guardonats de la Competició de robots i Fira científica i tecnològica Robotseny, és la següent:

RUBIKSENY

Educació primària

1r premi: Oriol Rodríguez, Escola Damià Mateu, 49’93”
2n premi: Roger Camps, Escola Mare de Déu dels Socors, 55’62”
3r premi: Mario Cañas, Escola Matagalls, 57’86”

Educació secundària

1r premi: Kilian Fernàndez, Institut Baix Montseny, 45’67”
2n premi: Alexander Mois, Institut Reguissol, 46’12”
3r premi: Taina Solano, Institut Reguissol, 1.10’59”

Solució més ràpida

Pau Gimeno, Institut Vescomtat de Cabrera, 27″

ROBOTSENY KIDS: FIRA TECNOLÒGICA

Millor formulació científica

-Educació primària: Escola Fontmartina
-Educació secundària: Escola L’Avet Roig

Solució més innovadora

-Educació primària: Escola el Bruc
-Educació secundària: Institut Vescomtat de Cabrera

Millor publicitat

-Educació primària: Escola Soler de Vilardell
-Educació secundària: SES Can Record

Millor solució tecnològica

-Educació primària: Escola Aqua Alba
-Educació secundària: Col·legi La Salle

ROBOTSENY KIDS: COMPETICIÓ DE ROBOTS

1r premi millor robot

-Educació primària: Youtubers de l’Escola el Bruc, 302 punts
-Educació secundària: Vilamajor 2 de l’Institut Vilamajor, 375 punts

2n premi millor robot

-Educació primària: Robogualbencs de l’Escola Aqua Alba, 298 punts
-Educació secundària: Salle Wars del Col·legi La Salle, 367 punts

3r premi millor robot

-Educació primària: Salvador de l’Escola Salvador Sanromà, 296 punts
-Educació secundària: Vilamajor 1 de l’Institut Vilamajor, 359 punts

Millor robot de la missió “in situ”

-Educació primària: Robotime del Col·legi La Salle                    
-Educació secundària: GineBot de l’Escola Ginebró, Robocord 2 del SES Can Record, Vilamajor 2 de l’Institut Vilamajor i Reguissol I de l’Institut Reguissol

ROBOTSENY KIDS: WEB

Premi a l’equip que ha realitzat una aportació més destacada a la web

-Educació primària: Escola Vallgorguina i Escola Josep Pallerola i Roca

ROBOTSENY HIGH

1r premi de robot sumo

-Categoria lliure: Peso pesado del Col·legi La Salle
-Categoria comercial: Lil Bot de l’Institut Vilamajor

2n premi de robot sumo

-Categoria lliure: Cerbero del Col·legi Cor de Maria
-Categoria comercial: Tiger Tete de l’Institut Vilamajor

1r premi de robot rastrejador

-Categoria lliure: Arduino Gang del Col·legi La Salle
-Categoria comercial: N.A.H. del Col·legi La Salle

2n premi de robot rastrejador

-Categoria lliure: Juvibot de l’Institut Baix Montseny
-Categoria comercial: The Animals de l’Institut Baix Montseny

Comparteix...

Deixa un comentari

un × 5 =